• Základním kritériem je soulad obou rodičů s výchovnými cíli a vzdělávací filozofií naší školy. Naším společným cílem je spokojené dítě s nehasnoucí touhou po vzdělávání a seberozvoji. Škola společně s rodinou usiluje o to, aby dítě v průběhu školní docházky objevovalo a objevilo své vnitřní poklady, své jedinečné dary, kterými může obohatit celou společnost.

"Toto je obrovská výzva pro nás. Pokud rezignujeme na pozvání k umění, naše místo zůstane prázdné, symfonie, které nenapíšeme my, nevzniknou nikdy, obrazy, které nenamalujeme my, nebudou namalovány nikdy. Pokud rezignujeme na pozvání k životu, dobré projekty, které když nepřivedeme k životu my, nikdy nevzniknou."

Marek Orko Vácha

Další nutnou podmínkou je schopnost dítěte pracovat ve věkově smíšené skupině, dokázat pracovat v "bzučícím lidském úlu" na samostatných i skupinových úkolech. Toto si můžeme společně vyzkoušet ve dnech na zkoušku.