• Projekt OPJAK Šablony I

• Naše škola získala podporu v rámci projektu OP JAK Šablony I, který je spolufinancován Evropskou unií.​​​​​​

Název projektu: OPJAK Šablony I pro 2iku, základní školu Zlín

Číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0002032

Výše podpory: 510 253,00 Kč

„Tento projekt je spolufinancován EU.“

Datum zahájení projektu: 1. 8. 2022

Předpokládané datum ukončení projektu: 31. 8. 2024

Předpokládaná doba trvání v měsících: 25

Projekt je zaměřen na personální podporu (školní asistent ZŠ), osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, spolupráci s rodiči žáků a účastníků zájmového vzdělávání a veřejností a inovativní vzdělávání účastníků zájmového vzdělávání.

Co je cílem projektu?

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.

Zvolené aktivity:

Školní asistent ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout personální podporu – školního asistenta základním školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům ohroženým školním neúspěchem.

Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ZŠ (včetně ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Odborně zaměřená tematická a komunitní setkávání v ZŠ

Cílem této aktivity je podpořit inkluzivní klima a komunitní charakter základní školy, poskytnout rodičům informace a prostor k diskuzi pro konkrétní témata, např. výuka ve škole, vzdělávací systém nebo modernizace základních škol.

Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ŠD

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ŠD (včetně ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Inovativní vzdělávání účastníků zájmového vzdělávání v ŠD

Cílem aktivity je osobnostní a sociální rozvoj účastníků zájmového vzdělávání v ŠD a jejich podpora v rozvoji znalostí a dovedností s využitím inovativních forem vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou účastníka k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti. Aktivita dále cílí na snižování předčasných odchodů ze vzdělávání.